ارزیابی تیپ و انتخاب اسپرم

 اصلاح نژاد و مدیریت آن در صنعت گاو شیری بعنوان کار آمدترین ابزار برای تامین آینده اقتصادی یک واحد تولیدی گاو شیری می باشد.

یکی از مهمترین ابزارهای مدیریتی جهت اصلاح نژاد و مخصوصا گاوهای شیری، بمنظور داشتن دامهایی پر تولید، پیشگیری از حذف زود هنگام دامها بعلت نواقص تیپی، پیشگیری از افزایش همخونی و عواقب پنهان آن، داشتن گاوهای اقتـصادی با طول عمر بیشتر و کاهش بروز سخت زایی در تلیسـه ها، ارتقاء صفات سلامتی و تولید مثـلی، شـناسایی و حذف ژنهای مغلوب در گله وهمگن ساختن دامهای گله از نظر سایز، استفاده از ابزار ارزیابی تیپ و انتخاب اسپرم مناسب جهت تلقیح دامهای گله می باشد.

 این ابزار مدیریتی در دو بخش مرتبط با یکدیگر قابل انجام می باشد،ابتدا دامهـا از نظر صفات فنوتیپی و ظاهری مورد بررسی دقیق قرار گرفته و برای تمام صفات بصورت وزنی امتیازی داده می شود و سپس توسط نرم افزارهای قدرتمند مربوطه با نظر گرفتن صفات فنوتیپی ، شجره دام،اهداف اصلاح نژادی مربوط به گله و کنترل همخونی و....

با استفاده از اسپرمهای موجود در بازار فروش بهترین و مناسبترین تلاقی را برای دامهای یک گله پیشنهاد می دهد.

از جمله نرم افزارهای قدرتمند اصلاح نژادی در دنیا می توان به نرم افزار Alata mate و wms و GMS(Genetic management system) و....اشاره نمود که در به حداکثر رساندن پیشرفت ژنتیکی و افزایش یکنواختی تیپی و پتانسیل تولیدی دامها بسیار موثر واقع شده است.

mr mahzoon

محموله اسپرمهای ماده زا از کمپانی  ABS و WWS دراتحادیه دامداران قزوین آماده توزیع میباشد 

 abs

wws

 wws1

wws2

مهندس علی محزون

Image is not available
Image is not available

کار آمدترین ابزار برای تامین آینده اقتصادی یک واحد تولیدی گاو شیری

ارزیابی تیپ و انتخاب اسپرم

Slider

لینک های خارجی

مارادنبال کنید

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل+
  • لینکداین

تماس باما

  تلفن
02833330375-02833350066-33350067 

   آدرس

قزوین بالاتر از چهارراه عمران خیابان شهید عباسپور مقابل درب شمالی جهاد کشاورزی